Müşfiqabadda son bir ayda 16 mindən artıq ağac əkilib
Yaşıllıq sahələrinin genişləndirilməsinə, ətraf mühitin sağlamlaşdırılmasına hər zaman böyük önəm vermiş Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 100-cü ildönümü münasibətilə Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin təşkil etdiyi ağacəkmə aksiyaları payız ağac əkini mövsümündə də davam edir.
Son bir ay ərzində təkcə Müşfiqabad qəsəbəsinin damcılı suvarma sistemi ilə təchiz olunmuş 20 hektar ərazisində Abşeron yarımadasının torpaq-iqlim şəraitinə uyğun 16100 ədəd ağac tingi əkilib.
“Azərbaycan Yaşıllaşdırma və Landşaft Quruluşu” ASC-nin əməkdaşlarının, dövlət və özəl qurumların, həmçinin digər tərəfdaş təşkilatların nümayəndələrinin və könüllülərin iştirakı ilə Müşfiqabad qəsəbəsində keçirilən ağacəkmə aksiyalarında Eldar şamı, həmişəyaşıl sərv, zeytun və digər növlərə aid ağac tingləri əkilib.
Qeyd edək ki, yaşıllıqların suvarılmasında qəsəbədə formalaşan tullantı sularının təmizlənməsindən əldə edilən texniki sulardan istifadə olunur.

Tree planting campaigns organized by the Ministry of Ecology and Natural Resources on the occasion of the 100th anniversary of the birth of National Leader Heydar Aliyev, who always attached great importance to the expansion of green areas and environmental health, continue in the autumn tree planting season.
During the last month, 16,100 tree saplings suitable for the soil and climate conditions of the Absheron peninsula were planted in the 20-hectare area of the Mushfigabad settlement equipped with a drip irrigation system.
Tree seedlings of Eldar pine, evergreen cypress, olive and other species were planted in the tree planting actions held in Mushfigabad settlement with the participation of employees of "Azerbaijan Greening and Landscape Construction" OJSC, state and private institutions, as well as representatives of other partner organizations and volunteers.
It should be noted that technical water obtained from the treatment of waste water formed in the settlement is used for irrigation of greenery.