icon donation 16 Mart 2024
Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi və Qeyri-Hökumət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Agentliyinin birgə təşkilatçılığı ilə Bakının Müşfiqabad qəsəbəsində ağacəkmə aksiyası keçirilib.
“Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili” çərçivəsində keçirilən aksiya zamanı 1 hektar ərazidə Abşeron yarımadasının torpaq-iqlim şəraitinə uyğun Eldar şamı və zeytun ağacları əkilib.
Ağacəkmə aksiyalarının keçirilməsində məqsəd ictimaiyyətin diqqətini ətraf mühitin sağlamlaşdırılmasına, yaşıllıqların bərpasına və artırılmasına yönəltmək, ağacəkmə işini ümummilli hədəflərimizdən birinə çevirmək, ətraf mühitin mühafizəsinə və iqlim dəyişikliyi ilə mübarizəyə töhfə verməkdir.

A tree-planting action was held in Baku's Mushfigabad settlement under the joint organization of the Ministry of Ecology and Natural Resources and the State Support Agency for Non-Governmental Organizations.
During the action held within the framework of the "Year of Solidarity for the Green World", Eldar pine and olive trees suitable for the soil and climate conditions of the Absheron Peninsula were planted on 1 hectare of land.
The purpose of tree planting campaigns is to focus the public's attention on the health of the environment, to restore and increase greenery, to make tree planting one of our national goals, to contribute to the protection of the environment and the fight against climate change.