Azərbaycan könüllülərinin iştirakı ilə ağacəkmə aksiyası keçirilib.
Heydər Əliyev Fondu və Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin təşkilatçılığı, Azərbaycan Könüllü Təşkilatları İttifaqının 100-dən çox könüllüsünün iştirakı ilə Müşfiqabad qəsəbəsində zeytun, sərv və Eldar şamı ağacları əkilib.
Aksiyanın keçirilməsində məqsəd Dubay şəhərində keçirilən İqlim Dəyişmələri üzrə Çərçivə Konvensiyasının 28-ci Tərəflər Konfransına (COP28) ağacəkmə tədbirləri ilə töhfə verməkdir.
Ölkə ərazisində ağacəkmə aksiyalarının keçirilməsi bəşəriyyətin diqqət mərkəzində olan qlobal iqlim dəyişmələrinin qarşısının alınması və ölkəmizin götürdüyü öhdəliklərin yerinə yetirilməsi istiqamətində atılan mühüm addımlardandır.

Organized by the Heydar Aliyev Foundation and the Ministry of Ecology and Natural Resources, with the participation of more than 100 volunteers of the Union of Voluntary Organizations of Azerbaijan, olive, cypress and Eldar pine trees were planted in Mushfigabad settlement.
The purpose of the action is to contribute to the 28th Conference of the Parties to the Framework Convention on Climate Change (COP28) held in Dubai with tree planting events.
Holding tree planting actions on the territory of the country is one of the important steps taken in the direction of preventing global climate changes, which are the focus of humanity, and fulfilling the obligations undertaken by our country.