Yaşıllıq sahələrinin genişləndirilməsinə, ətraf mühitin sağlamlaşdırılmasına hər zaman böyük önəm vermiş Ümummilli Lider Heydər Əliyevin 100 illik yubileyi çərçivəsində bu gün Heydər Əliyev Fondu və Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin nümayəndələrinin, eləcə də RİİB və eko könüllülərin iştirakı ilə Müşfiqabad qəsəbəsində ağacəkmə tədbiri keçirilib və Abşeron yarımadasının torpaq-iqlim şəraitinə uyğun 1500-dən çox Eldar şamı və zeytun ağacı əkilib.
Ağacəkmə tədbirlərinin keçirilməsində məqsəd bir daha Ulu Öndər Heydər Əliyevin əziz xatirəsini yad etmək, Ümummilli Liderin təbiətə, yaşıllıqlara qayğı ənənələrini davam etdirməkdir.
Qeyd edək ki, keçiriən ağacəkmə tədbiri eyni zamanda 2024-cü ilin Azərbaycan Respublikası Prezidenti tərəfindən “Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili” elan edilməsi ilə əlaqədar ətraf mühitin qorunmasına verilmiş mühüm töhfədir.

Within the framework of the 100th anniversary of the National Leader Heydar Aliyev, who always attached great importance to the expansion of green areas and environmental health, a tree-planting event was held in Mushfigabad settlement today with the participation of representatives of the Heydar Aliyev Foundation and the Ministry of Ecology and Natural Resources, as well as RIIB and eco-volunteers. - more than 1500 Eldar pine and olive trees were planted according to the climatic conditions.
The purpose of the tree planting events is to once again commemorate the dear memory of the Great Leader Heydar Aliyev, to continue the National Leader's traditions of caring for nature and greenery.