Azərbaycan könüllülərinin iştirakı ilə ağacəkmə aksiyası keçirilib
Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin və Azərbaycan Könüllü Təşkilatları İttifaqının təşkilatçılığı ilə 50-dən çox könüllünün iştirakı ilə Müşfiqabad qəsəbəsində 1000 ədəd zeytun, sərv və Eldar şamı ağacı əkilib.
Ümummilli lider Heydər Əliyev tərəfindən əsası qoyulan 2 Fevral - Gənclər Günü ilə əlaqədar təşkil edilən ağacəkmə aksiyası gənc nəslin ekoloji biliklərinin formalaşmasına töhfə vermək, gənclərin diqqətini ətraf mühitin sağlamlaşdırılmasına, yaşıllıqların bərpasına və artırılmasına yönəltmək məqsədi daşıyır.
“Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili” çərçivəsində kütləvi ağac əkmə kampaniyalarına gənclərin start verməsi, ətraf mühitin dayanıqlı mühafizəsinin təmin edilməsində gənclərin əsas hərəkətverici qüvvə kimi nümunə olduğunu, onların ətraf mühitə münasibətdə məsuliyyətini nümayiş etdirməkdir.

A tree planting action was held with the participation of Azerbaijani volunteers
Under the organization of the Ministry of Ecology and Natural Resources and the Union of Voluntary Organizations of Azerbaijan, with the participation of more than 50 volunteers, 1000 olive, cypress and Eldar pine trees were planted in Mushfigabad settlement.
The tree-planting action organized in connection with February 2 - Youth Day, founded by the national leader Heydar Aliyev, aims to contribute to the formation of ecological knowledge of the young generation, to direct the attention of young people to the health of the environment, restoration and increase of greenery.
The initiation of mass tree planting campaigns by young people within the framework of the "Year of Solidarity for the Green World" is to demonstrate that young people are the main driving force in ensuring sustainable environmental protection and demonstrate their responsibility towards the environment.