Müşfiqabad qəsəbəsində növbəti ağacəkmə aksiyası keçirilib
Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə keçirilən ağacəkmə aksiyasına Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində fəaliyyət göstərən Sabunçu və Binəqədi Gənclər evinin əməkdaşları, gənclər və ekokönüllülər qoşulub.
Aksiya çərçivəsində Müşfiqabad qəsəbəsinin 1 hektar ərazisində Abşeron yarımadasının torpaq-iqlim şəraitinə uyğun Eldar şamı və zeytun ağacları əkilib.
Qeyd edək ki, ərazi damcılı suvarma sistemi ilə təchiz olunub və yaşıllıqların suvarılmasında qəsəbədə formalaşan tullantı sularının təmizlənməsindən əldə edilən texniki sulardan istifadə olunur.
“Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili” çərçivəsində keçirilən ağacəkmə aksiyasının məqsədi ictimaiyyətin diqqətini ətraf mühitin sağlamlaşdırılmasına, yaşıllıqların bərpasına və artırılmasına yönəltmək, vətəndaşları ağac əkməyə təşviq etməklə təbiətə töhfə verməkdir.

The employees of the Sabunchu and Binagadi Youth Houses operating under the Ministry of Youth and Sports, young people and eco-volunteers joined the tree planting action organized by the Ministry of Ecology and Natural Resources.
As part of the campaign, Eldar pine and olive trees suitable for the soil and climate conditions of the Absheron peninsula were planted in 1 hectare area of Mushfigabad settlement.
It should be noted that the area is equipped with a drip irrigation system, and technical water obtained from the treatment of waste water formed in the settlement is used to irrigate the greenery.
The purpose of the tree planting action held within the "Year of Solidarity for the Green World" is to focus the public's attention on environmental health, restoration and increase of greenery, and to contribute to nature by encouraging citizens to plant trees.