Su çərşənbəsində ağac əkməklə təbiətə töhfə verildi
Baharın müjdəçisi olan Su çərşənbəsində Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin əməkdaşları və ekokönüllülər Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin tələbələri ilə birgə ağac əkərək Novruzun ilk əlamətdar günündə təbiətimizə töhfə verib.
Baharın yaxınlaşmasının ilk əlamətlərini bildirən Su çərşənbəsi günündə Müşfiqabad qəsəbəsinin ümumilikdə 1 hektar ərazisində Abşeron yarımadasının torpaq-iqlim şəraitinə uyğun ağaclar əkilərək “Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili”ndə yaşıllaşdırma ənənəsi bir daha davam etdirilib.
Hər il Novruz bayramının xüsusi günlərindən olan çərşənbələrdə ağacəkmə aksiyalarının keçirilməsi ölkəmizdə artıq ənənə halını alıb və bu ənənəyə artıq bütün ictimaiyyət nümayəndələri, dövlət və özəl təşkilatlar, könüllülər böyük həvəslə qoşulur və ağacəkmə tədbirlərində yaxından iştirak edir.

A contribution to nature was made by planting trees on Water Wednesday
On Water Wednesday, the harbinger of spring, employees of the Ministry of Ecology and Natural Resources and eco-volunteers planted trees together with students of Azerbaijan State University of Economics and contributed to our nature on the first significant day of Nowruz.
On Water Wednesday, which marks the first signs of the approach of spring, the tradition of greening in the "Year of Solidarity for the Green World" was once again continued by planting trees suitable for the soil and climate conditions of the Absheron Peninsula in a total area of 1 hectare of Mushfigabad settlement.
Every year on Wednesdays, which are special days of Nowruz holiday, holding tree planting actions has become a tradition in our country, and all public representatives, state and private organizations, volunteers join this tradition with great enthusiasm and closely participate in tree planting events.