“Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili”ndə ağacəkmə aksiyaları davam edir. Növbəti aksiya bu gün-Novruz bayramının ikinci çərşənbəsi olan Od çərşənbəsində Müşfiqabad qəsəbəsində keçirilib.
Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin, Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyindəki DOST İnklüziv İnkişaf və Yaradıcılıq Mərkəzinin nümayəndələrinin, benefisiarların, ekokönüllülərin və “İnklüziv DOST” könüllülərinin iştirakı ilə 1 hektar ərazidə Abşeron yarımadasının torpaq-iqlim şəraitinə uyğun Eldar şamı və zeytun ağacları əkilib.
Ağacəkmə aksiyalarını keçirməkdə məqsədimiz ağacəkmə işini ümummilli hədəflərimizdən birinə çevirmək, bizi birləşdirən ənənə halına gətirməkdir. Artıq ictimaiyyət nümayəndələri, dövlət və özəl təşkilatlar, könüllülər böyük həvəslə ağacəkmə aksiyalarına qoşularaq cəmiyyətimizdə bu xeyirxah ənənənin formalaşmasına dəstək olurlar.

icon donation 05 March 2024
Tree planting actions continue in the "Year of Solidarity for the Green World". The next action was held today, the second Wednesday of Nowruz holiday, Fire Wednesday, in Mushfigabad settlement.
With the participation of representatives of the DOST Inclusive Development and Creativity Center under the Ministry of Ecology and Natural Resources, the Ministry of Labor and Social Protection of the Population, beneficiaries, eco-volunteers and "Inclusive FRIEND" volunteers, Eldar pine and olive trees suitable for the soil and climate conditions of the Absheron peninsula were planted on 1 hectare.
Our goal in holding tree planting campaigns is to make tree planting one of our national goals, to make it a tradition that unites us. Already, public representatives, state and private organizations, volunteers join the tree-planting actions with great enthusiasm and support the formation of this good tradition in our society.