icon donation 30 Mart 2024
Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi və Azərbaycan Respublikası Hesablama Palatasının birgə təşkilatçılığı ilə "Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili” çərçivəsində ağacəkmə aksiyası keçirilib.
Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi və Hesablama Palatasının əməkdaşlarının, ekokönüllülərin iştirakı ilə Bakının Müşfiqadab qəsəbəsində 1 hektar ərazidə Abşeron yarımadasının torpaq-iqlim şəraitinə uyğun Eldar şamı və zeytun ağacları əkilib.
Ekoloji davamlılıq, yaşıllıq zonalarının bərpası və genişləndirilməsini təşviq edən tədbirin məqsədi ətraf mühitin mühafizəsi, ekoloji təhlükəsizliyin təmini və iqlim dəyişikliyi ilə mübarizəyə töhfə verməkdir.

Tree planting actions continue in the "Year of Solidarity for the Green World".
A tree-planting action was held within the framework of the "Year of Solidarity for the Green World" under the joint organization of the Ministry of Ecology and Natural Resources and the Accounts Chamber of the Republic of Azerbaijan.
With the participation of employees of the Ministry of Ecology and Natural Resources and the Accounting Chamber, eco-volunteers, Eldar pine and olive trees suitable for the soil and climate conditions of the Absheron Peninsula were planted on a 1-hectare area in the Mushfigadab settlement of Baku.
The purpose of the event, which promotes ecological sustainability, restoration and expansion of green areas, is to contribute to environmental protection, environmental security and the fight against climate change.