“Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili” çərçivəsində Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə keçirilən növbəti ağacəkmə aksiyalarına İcbari Tibbi Sığorta üzrə Dövlət Agentliyi, Fövqəladə Hallar Nazirliyinin Sənayedə İşlərin Təhlükəsiz Görülməsi və Dağ-Mədən Nəzarəti Dövlət Agentliyi, Azərbaycan Tikinti Materialları İstehsalçıları Assosiyasiyası və 1 nömrəli Uşaq-Gənclər İnkişaf Mərkəzi qoşulub.
Aksiya çərçivəsində Müşfiqabad qəsəbəsində Abşeron yarımadasının torpaq-iqlim şəraitinə uyğun Eldar şamı və zeytun ağacları əkilib.
Aksiyanın məqsədi ağac əkməklə ətraf mühitin qorunmasına, ekoloji tarazlığın bərpasına kömək etmək və iqlim dəyişikliyi ilə mübarizəyə töhfə verməkdir.

icon donation 07 April 2024
The State Agency for Compulsory Medical Insurance, the State Agency for Safe Conduct of Work in Industry and Mining Control of the Ministry of Emergency Situations, the Association of Azerbaijan Construction Materials Manufacturers and Children No. -Youth Development Center joined.
As part of the action, Eldar pine and olive trees suitable for the soil and climate conditions of the Absheron peninsula were planted in Mushfigabad settlement.
The purpose of the action is to help protect the environment, restore the ecological balance and contribute to the fight against climate change by planting trees.