Yer Gününə məktəblilər ağac əkərək töhfə verib
Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi, Elm və Təhsil Nazirliyi və “EkoSfera” Ekoloji - Sosial Mərkəz İctimai Birliyinin birgə təşkilatçılığı ilə məktəblilər üçün ağacəkmə aksiyası keçirilib.
“EcoGreenAction” layihəsi çərçivəsində keçirilən ağacəkmə aksiyasının məqsədi indiki və gələcək nəsillər üçün daha dayanıqlı və ekoloji təmiz gələcək, təhsil, təbliğat, innovasiya və əməkdaşlıq kimi təşəbbüsləri özündə birləşdirən ekoloji dayanıqlılıq, yaşıl zonaların bərpası və genişləndirilməsi, ətraf mühitin mühafizəsi və iqlim dəyişikliyi ilə mübarizəyə töhfə verərək gəncləri ətraf mühitin mühafizəsində aktiv iştiraka təşviq etməkdir.
22 Aprel - Beynəlxalq Yer Günü ilə əlaqədar keçirilən aksiya çərçivəsində 200 nəfər məktəbli, gənc təbiətsevərlər, tələbələr, Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin və “EkoSfera” Ekoloji - Sosial Mərkəz İctimai Birliyinin gənc könüllülərinin iştirakı ilə Qaradağ rayon Müşfiqabad qəsəbəsində 500 ağac əkilib.

Schoolchildren contributed to Earth Day by planting trees
A tree-planting action was held for schoolchildren under the joint organization of the Ministry of Ecology and Natural Resources, the Ministry of Science and Education and the "EkoSfera" Ecological-Social Center Public Union.
The goal of the tree planting action within the "EcoGreenAction" project is to create a more sustainable and environmentally friendly future for current and future generations, environmental sustainability, restoration and expansion of green zones, environmental protection and the fight against climate change, which includes initiatives such as education, promotion, innovation and cooperation. to encourage young people to actively participate in environmental protection.
April 22 - 500 trees were planted in Mushfigabad settlement of Garadagh district with the participation of 200 schoolchildren, young nature lovers, students, young volunteers of the Ministry of Ecology and Natural Resources and "EkoSfera" Ecological - Social Center Public Union as part of the action held in connection with the International Earth Day.