icon donation 28 Aprel 2024
Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi və Bakı Dövlət Universitetinin birgə təşkilatçılığı ilə Bakının Müşfiqabad qəsəbəsində ağacəkmə aksiyası keçirilib.
“Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili” çərçivəsində keçirilən aksiya zamanı Nazirliyin əməkdaşlarının, ekokönüllülərin, Bakı Dövlət Universitetinin Ekoloji kimya kafedrası, Ekologiya və torpaqşünaslıq fakültəsinin müəllim və tələbə heyətinin iştirakı ilə ərazidə Abşeron yarımadasının torpaq-iqlim şəraitinə uyğun Eldar şamı və zeytun ağacları əkilib.
Ekoloji davamlılıq, yaşıllıq zonalarının bərpası və genişləndirilməsini təşviq edən tədbirin məqsədi ictimaiyyətin diqqətini ətraf mühitin sağlamlaşdırılmasına, yaşıllıqların artırılmasına yönəltmək və iqlim dəyişikliyi ilə mübarizəyə töhfə verməkdir.

With the joint organization of Ecology and Natural Resources Nazirliyi and Baku State University, a tree planting plan was carried out in the Müşfiqabad town of Bakin.
The action period, which was held within the framework of "Province of Health in the Name of the Green World", was attended by Nazirli's colleagues, eco-volunteers, Baku State University's Ecology Chemistry Cafe, Ekologiya and Torpaq Science Faculty's teachers and students. With the participation of meat, Eldar damask and olive trees were planted on the land, suitable for the soil and climate conditions of the Absheron peninsula.
Ecological sustainability, the aim of the measure to promote the recovery and expansion of old-age zones is to direct the attention of the society to the strengthening of the surrounding environment, increasing the old-age zones and preventing climate change. It means to give regret to the trace.