“Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili” çərçivəsində növbəti ağacəkmə keçirilib
“Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili” çərçivəsində Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi və Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyindəki Dövlət Tibbi-Sosial Ekspertiza və Reabilitasiya Agentliyinin birgə təşkilatçılığı ilə ağacəkmə aksiyası təşkil olunub.
Aksiyada şəhid ailələri üzvləri və yüksək texnologiyalı, son nəsil protezlərlə təmin edilmiş, müharibə ilə əlaqədar əlilliyi olan şəxslər, ekokönüllülər iştirak edib.
Aksiya zamanı Bakının Müşfiqabad qəsəbəsində 1 hektar ərazidə torpaq-iqlim şəraitinə uyğun 100-dən çox zeytun və şam ağacları əkilib.
Ağacəkmə tədbirlərinin keçirilməsində məqsəd yaşıllıqların artırılmasını, ekoloji tarazlığın qorunmasını təşviq etməklə ətraf mühitin qorunması və sağlamlaşdırılmasına töhfə verməkdir.

The next tree planting was held as part of the "Year of Solidarity for the Green World".
Within the framework of the "Year of Solidarity for the Green World", a tree-planting action was organized with the joint organization of the State Medical-Social Expertise and Rehabilitation Agency under the Ministry of Ecology and Natural Resources and the Ministry of Labor and Social Protection of the Population.
Family members of martyrs, people with war-related disabilities, and eco-volunteers participated in the action.
During the campaign, more than 100 olive and pine trees suitable for soil and climate conditions were planted on 1 hectare of land in Baku's Mushfigabad settlement.
The purpose of tree planting events is to contribute to the protection and health of the environment by promoting the increase of greenery and the preservation of ecological balance.