Müşfiqabad qəsəbəsində növbəti ağacəkmə aksiyası keçirilib
Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin əməkdaşlarının, “Cığır” Mənəvi Dəyərlərin İnkişafına Dəstək İctimai Birliyinin nümayəndələrinin və ekokönüllülərin iştirakı ilə Müşfiqabad qəsəbəsində ağacəkmə aksiyası keçirilib.
Aksiyaya “Cığır” İB tərəfindən şəhid ailələri və aztəminatlı ailələrin üzvləri olan uşaqlar cəlb edilməklə Eldar şamı və zeytun ağacları əkilib, həmçinin balacalara ətraf mühitin qorunmasının vacibliyini aşılayan kitablar hədiyyə olunub.
Eyni zamanda, bu gün Dövlət Gömrük Komitəsinin əməkdaşları da ağac əkərək təbiətə töhfə veriblər, Müşfiqabad qəsəbəsinin 2 hektar ərazisində Abşeron yarımadasının torpaq-iqlim şəraitinə uyğun ağaclar əkilib.
“Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili” çərçivəsində keçirilən ağacəkmə aksiyasının məqsədi ictimaiyyətin diqqətini ətraf mühitin sağlamlaşdırılmasına, yaşıllıqların bərpasına və artırılmasına yönəltmək, vətəndaşları ağac əkməyə təşviq etməklə təbiətə töhfə verməkdir.

A tree-planting action was held in Mushfigabad settlement with the participation of employees of the Ministry of Ecology and Natural Resources, representatives of the Public Union for the Development of Moral Values "Jigir" and eco-volunteers.
Eldar pine and olive trees were planted with the involvement of martyrs' families and children from low-income families by "Jıgır" BU, and books instilling the importance of environmental protection were presented to children.
At the same time, today the employees of the State Customs Committee also contributed to nature by planting trees, trees suitable for the soil and climate conditions of Absheron peninsula were planted in 2 hectares of Mushfigabad settlement.
The purpose of the tree planting action held within the "Year of Solidarity for the Green World" is to focus the public's attention on environmental health, restoration and increase of greenery, and to contribute to nature by encouraging citizens to plant trees.