“Yer Günü”nə könüllülər ağac əkərək töhfə verib
22 aprel “Yer Günü” ilə əlaqədar Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin, Azərbaycan Gənclər Fondu və Azərbaycan Könüllü Təşkilatları İttifaqının birgə təşkilatçılığı ilə Müşfiqabad qəsəbəsində ağacəkmə aksiyası keçirilib.
100-dən artıq gənc könüllünün iştirakı ilə keçirilən tədbir zamanı Abşeron yarımadasının torpaq iqlim şəraitinə uyğun 500 ədəd müxtəlif növ ağac əkilib.
Yaşıllıq zonalarının bərpası və genişləndirilməsini təşviq edən tədbirin məqsədi ekoloji maarifləndirməni artırmaq, iqlim dəyişikliyi ilə mübarizəyə töhfə vermək, gəncləri ətraf mühitin mühafizəsində aktiv iştiraka təşviq etməkdir.
Qeyd edək ki, “Yer günü” ekoloji problemlərin həllinə, ətraf mühitin mühafizəsinə diqqəti cəlb etmək və həll yolları haqqında məlumatlılığı artırmaq məqsədilə hər il dünyanın bir çox ölkəsində qeyd olunur.

In connection with April 22 "Earth Day", a tree-planting action was held in Mushfigabad settlement under the joint organization of the Ministry of Ecology and Natural Resources, the Azerbaijan Youth Fund and the Union of Voluntary Organizations of Azerbaijan.
During the event with the participation of more than 100 young volunteers, 500 different types of trees suitable for the soil and climate conditions of the Absheron peninsula were planted.
The purpose of the event, which promotes the restoration and expansion of green zones, is to increase environmental awareness, contribute to the fight against climate change, and encourage young people to actively participate in environmental protection.
It should be noted that "Earth Day" is celebrated every year in many countries of the world in order to draw attention to the solution of environmental problems, environmental protection and to raise awareness about solutions.