5 dekabr Dünya Torpaq Günü ilə əlaqədar Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin nümayəndələrinin, Azərbaycan Milli Konservatoriyası tərkibində İncəsənət Gimnaziyasının şagird və müəllimlərinin, Humanist Pedaqogika Mərkəzinin üzvlərinin, Gənc İqlim Elçil
Heydər Əliyev Fondu və Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin təşkilatçılığı, Azərbaycan Könüllü Təşkilatları İttifaqının 100-dən çox könüllüsünün iştirakı ilə Müşfiqabad qəsəbəsində zeytun, sərv və Eldar şamı ağacları əkilib.
Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin təşkilatçılığı, İqtisadiyyat, Energetika nazirliklərinin, Dövlət Gömrük Komitəsinin rəsmilərinin və əməkdaşlarının, eləcə də könüllülərin iştirakı ilə Müşfiqabad qəsəbəsində Abşeron yarımadasının torpaq-iqlim şəra
Yaşıllıq sahələrinin genişləndirilməsinə, ətraf mühitin sağlamlaşdırılmasına hər zaman böyük önəm vermiş Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 100-cü ildönümü münasibətilə Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin təşkil etdiyi ağacəkmə aksiyal
Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin, Mərkəzi Bankın əməkdaşlarının, ekokönüllülərin iştirakı ilə Müşfiqabad qəsəbəsində keçirilən aksiya zamanı 500 ədəd Abşeron yarımdasının torpaq-iqlim şəraitinə uyğun ağaclar əkilib.
Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin əməkdaşları, ekokönüllülər, ADA Universitetinin müəllim və tələbə heyətinin iştirakı ilə Müşfiqabad qəsəbəsində ağacəkmə aksiyası keçirilib, Abşeron yarımadasının torpaq-iqlim şəraitinə uyğun Eldar şamı və sərv ağ
Noyabr ayının 11-də Samux Rayon İcra Hakimiyyətinin təşəbbüsü ilə Samux-Kür yolu ərazisində ağacəkmə askiyası keçirilib.
Aksiyalar zamanı Şirvan, Quba, İsmayıllı, Şabran və Ağdaş rayonlarının ümumilikdə 5 hektardan artıq meşə fondu torpağında 8 mindən çox şabalıd, ağcaqayın, akasiya, qovaq və s. müxtəlif növ ağac tingləri əkilib.
Aksiyalar zamanı ümumilikdə 3 hektar meşə fondu torpağında 4 mindən artıq ağac tingi əkilib.
Noyabrın 11-də Azərbaycanda növbəti dəfə qardaş Türkiyənin başlatdığı ağacəkmə aksiyası təşkil olunub.
11 noyabr 2023-cü il tarixində Azərbaycanda növbəti dəfə qardaş Türkiyənin başlatdığı ağacəkmə aksiyası təşkil olunub, ölkə ərazisində 11 min 111 ədəd ağac əkilib.
Zəfər bayramına töhfə vermək məqsədilə bütün bölgələrdə Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin kollektivinin, Vətən müharibəsində iştirak edən Nazirlik əməkdaşlarının, könüllülərin və hərbçilərin iştirakı ilə ağacəkmə aksiyaları təşkil olunub, hər regi